
, PO and Wire.
HDJ to Series II adapter alows an HDJ jack to be mounted in Series II faceplate. Available in either one or two port, sold in packs of 10.
| General Information | |
| Manufacturer | Legrand Group |
| Manufacturer Part Number | S22HDJ10 |
| Manufacturer Website Address | http://www.legrand.us |
| Brand Name | Ortronics |
| Product Series | Series II |
| Product Name | Series II to HDJ Adapter, 2 port, fog white pack of 10 |
| Packaged Quantity | 10 Pack |
| Product Type | Faceplate |
| Technical Information | |
| Number of Unloaded Sockets | 2 |
| Total Number of Sockets | 2 |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | White |
| Product Color | Fog White |
| Height | 0.9" |
| Width | 1.9" |
| Depth | 0.6" |
| Miscellaneous | |
| Application/Usage | Commercial |
| Application/Usage | Industrial |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Country of Origin | Taiwan |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 5 Year |
WARNING:: The plastic used in cable products can expose you to lead and lead components,
chemicals known to the State of California to cause cancer, birth defects, or other reproductive harm.
For more information go to www.P65Warnings.ca.gov