
, PO and Wire.
Mighty Mo 20 airflow baffles mount between racks, direct intake and exhaust air on side flow network equipment from cold aisle to hot aisle. The patented angle design utilizes less space, reduces back pressure and provides better overall performance than square duct style systems
| General Information | |
| Manufacturer | Legrand Group |
| Manufacturer Part Number | MM20ABL72412-W |
| Manufacturer Website Address | http://www.legrand.us |
| Brand Name | Ortronics |
| Product Name | Airflow Baffle |
| Product Type | Airflow Baffle |
| Technical Information | |
| Application/Usage | Switch |
| Application/Usage | Network Equipment |
| Ventilation | Yes |
| Features | Lightweight |
| Features | Chemical Resistant |
| Features | Corrosion Resistant |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Product Material | ABS Resin |
| Product Material | Foam |
| Product Material | PVC |
| Height | 41.5" |
| Width | 26" |
| Depth | 0.1" |
| Rack Height | 45U |
| Miscellaneous | |
| Package Contents |
|
| Country of Origin | United States |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 5 Year |
WARNING:: The plastic used in cable products can expose you to lead and lead components,
chemicals known to the State of California to cause cancer, birth defects, or other reproductive harm.
For more information go to www.P65Warnings.ca.gov