
, PO and Wire.
Dimensions: 12 inches H x 7 inches W x .25 inches D Used for junctioning cable runway and equipment racks. Runway can be junctioned parallel or perpendicular to rack. Cable runway mounting brackets mount to the top of the cabinet and provide a surface for attaching 6 in, 12 in, 18 in or 24 in W runway.
| General Information | |
| Manufacturer | Legrand Group |
| Manufacturer Part Number | JP0612-6TB |
| Manufacturer Website Address | http://www.legrand.us |
| Brand Name | Ortronics |
| Product Name | Junction Plate, 6'' Uprights, Black, 6'' to 12'' Wide Runway |
| Product Type | Mounting Plate |
| Product Information | |
| Device Supported | Cabinet |
| Device Supported | Cable Runway |
| Device Supported | Rack |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Height | 7" |
| Width | 12.50" |
| Depth | 0.25" |
| Miscellaneous | |
| Country of Origin | United States |
WARNING:: The plastic used in cable products can expose you to lead and lead components,
chemicals known to the State of California to cause cancer, birth defects, or other reproductive harm.
For more information go to www.P65Warnings.ca.gov