
, PO and Wire.
Mounts to the top side of the Mighty Mo rack channels or frames and provides tool-less mounting for Cablofil cable tray to run parallel with the row of racks. Standard brackets position the bottom of the tray at 2" above the rack height and 6" high brackets position the bottom of the tray at 6" above the rack height.
| General Information | |
| Manufacturer | Legrand Group |
| Manufacturer Part Number | MM20CTB10-B |
| Manufacturer Website Address | http://www.legrand.us |
| Brand Name | Ortronics |
| Product Name | Mounting Bracket |
| Product Type | Mounting Bracket |
| Product Information | |
| Device Supported | Cable Tray |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Height | 1.20" |
| Width | 4.40" |
| Depth | 17.60" |
| Mounting Location | Top |
| Miscellaneous | |
| Application/Usage | Rack |
| Application/Usage | Commercial |
| Compatibility | Legrand - MM20 Channel Rack |
| Country of Origin | United States |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
WARNING:: The plastic used in cable products can expose you to lead and lead components,
chemicals known to the State of California to cause cancer, birth defects, or other reproductive harm.
For more information go to www.P65Warnings.ca.gov