
, PO and Wire.
| General Information | |
| Manufacturer | Legrand Group |
| Manufacturer Part Number | COTL614 |
| Manufacturer Website Address | http://www.legrand.us |
| Brand Name | Ortronics |
| Product Name | Grounding Lug |
| Product Type | Grounding Lug |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | Brown |
| Product Color | Copper |
| Height | 0.4" |
| Width | 1.1" |
| Depth | 1" |
| Miscellaneous | |
| Compatibility | Legrand - Mighty Mo, Q-Series |
| Certifications & Standards | UL Listed |
| Country of Origin | United States |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 5 Year |
WARNING:: The plastic used in cable products can expose you to lead and lead components,
chemicals known to the State of California to cause cancer, birth defects, or other reproductive harm.
For more information go to www.P65Warnings.ca.gov