
, PO and Wire.
Mounting bracket kits provide a means to install the overhead pathway racks easily to tubulay runway. With the brackets installed, the rack simply snaps into place without tools required.
| General Information | |
| Manufacturer | Legrand Group |
| Manufacturer Part Number | QSOHR-RMK-W |
| Manufacturer Website Address | http://www.legrand.us |
| Brand Name | Ortronics |
| Product Series | Q |
| Product Name | Q-Series Runway Mounting Bracket Kit - White |
| Product Type | Mounting Bracket |
| Product Information | |
| Device Supported | Cable Pathway |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Finishing | Powder Coated |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Height | 2.47" |
| Width | 2.70" |
| Depth | 0.58" |
| Miscellaneous | |
| Package Contents |
|
| Application/Usage | Commercial |
| Country of Origin | United States |
| TAA Compliant | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 5 Year |
WARNING:: The plastic used in cable products can expose you to lead and lead components,
chemicals known to the State of California to cause cancer, birth defects, or other reproductive harm.
For more information go to www.P65Warnings.ca.gov