
, PO and Wire.
Mighty Mo 20 Dual Adjustable Base 4-post racks provide greater flexibility and optimum efficiency in any data center or telecom room. The base angles adjust in depth with the rails reducing the overall footprint when the rail spacing is reduced. Front and rear waterfalls allow for equipment patching and server patching. All styles of Mighty Mo 20 vertical managers can be mounted to the front or rear.
| General Information | |
| Manufacturer | Legrand Group |
| Manufacturer Part Number | MM2082132DAB12W |
| Manufacturer Website Address | http://www.legrand.us |
| Brand Name | Ortronics |
| Product Line | Mighty Mo 20 |
| Product Name | Mighty Mo 20 Rack Frame |
| Product Type | Rack Frame |
| Technical Information | |
| Rack Type | Open Frame |
| Rail Depth | 19" |
| Application/Usage | PDU |
| Application/Usage | Data Center |
| Features | Cable Management |
| Features | Powder Coated |
| Features | Adjustable Depth |
| Rack Post Quantity | 4 |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Floor Mountable |
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Product Material | Aluminum |
| Maximum Weight Capacity | 2000 lb |
| Height | 97" |
| Width | 23.8" |
| Depth | 42" |
| Weight (Approximate) | 59.39 lb |
| Rack Height | 51U |
| Rack Depth | 42" |
| Miscellaneous | |
| Package Contents |
|
| Compatibility | All MM20 VMD, and VML Vertical Management and Accessories, VMS |
| Assembly Required | Yes |
| Country of Origin | United States |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 5 Year |
WARNING:: The plastic used in cable products can expose you to lead and lead components,
chemicals known to the State of California to cause cancer, birth defects, or other reproductive harm.
For more information go to www.P65Warnings.ca.gov