
, PO and Wire.
Mounts to the side of a standard EIA rack. The fingers are spaced to line up with rack units, promoting efficient routing of patch cords to patch panels and equipment from the vertical manager. Dual snap on hinged covers allow easy access during moves, add, and changes. Available in single-sided and double-sided versions.
| General Information | |
| Manufacturer | Legrand Group |
| Manufacturer Part Number | DVMS806 |
| Manufacturer Website Address | http://www.legrand.us |
| Brand Name | Ortronics |
| Product Name | Cable Organizer |
| Product Type | Cable Organizer |
| Product Information | |
| Cable Manager Type | Vertical Wire Cage/Cover |
| Features | Double Sided |
| Physical Characteristics | |
| Height | 87.47" |
| Width | 6" |
| Depth | 13.17" |
| Miscellaneous | |
| Package Contents |
|
| Country of Origin | United States |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
WARNING:: The plastic used in cable products can expose you to lead and lead components,
chemicals known to the State of California to cause cancer, birth defects, or other reproductive harm.
For more information go to www.P65Warnings.ca.gov