
, PO and Wire.
Mighty Mo 20 Hex Pattern Vertical Cable Management Panel, allows for proper cable routing and bend radius control. The hex pattern accepts MM20 universal cable troughs, cable disks, and hexguard cable protectors.
| General Information | |
| Manufacturer | Legrand Group |
| Manufacturer Part Number | MM207VCMP-B |
| Manufacturer Website Address | http://www.legrand.us |
| Brand Name | Ortronics |
| Product Name | Mighty Mo 20 Hex Pattern Vertical Cable Management Panel, 7', 15" Deep, Black |
| Product Type | Cable Routing |
| Product Information | |
| Cable Manager Type | Vertical Cable Manager |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Finishing | Powder Coated |
| Product Material | Aluminum |
| Rack Height | 45U |
| Height | 86" |
| Width | 15" |
| Depth | 1.98" |
| Miscellaneous | |
| Package Contents |
|
| Compatibility | Mighty Mo |
| Country of Origin | United States |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 5 Year |
WARNING:: The plastic used in cable products can expose you to lead and lead components,
chemicals known to the State of California to cause cancer, birth defects, or other reproductive harm.
For more information go to www.P65Warnings.ca.gov