
, PO and Wire.
Front Organizer,3.5'' H x 19'' W, Black, 1.75''W x1.75''D Vertical Rings,1.75''H x 1.75''D Horizontal Rings, 24 Plastic Clips
| General Information | |
| Manufacturer | Legrand Group |
| Manufacturer Part Number | FCM-19-2SR |
| Manufacturer Website Address | http://www.legrand.us |
| Brand Name | Ortronics |
| Product Name | Front Organizer - 3.5 in H x 19 in W - 1.75 in H x 1.75 in D Horizontal Rings |
| Product Type | Cable Organizer |
| Product Information | |
| Cable Manager Type | Cable Manager |
| Features | Durable |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Finishing | Powder Coated |
| Product Material | Steel |
| Rack Height | 2U |
| Height | 3.50" |
| Width | 19" |
| Depth | 2" |
| Miscellaneous | |
| Country of Origin | United States |
| Environmental Compliance | Product Environmental Profile (PEP) ecopassport |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 5 Year |
WARNING:: The plastic used in cable products can expose you to lead and lead components,
chemicals known to the State of California to cause cancer, birth defects, or other reproductive harm.
For more information go to www.P65Warnings.ca.gov