
, PO and Wire.
AB series 2-port HDJ bezels accept 2 rear loading HDJ jacks and provide a mounting method into RFB4 RT series brackets for RFB4 floor box applications. Bezels are supplied in a bag aof 10 pcs and meet UL1863
| General Information | |
| Manufacturer | Legrand Group |
| Manufacturer Part Number | AB2HDJ-78 |
| Manufacturer Website Address | http://www.legrand.us |
| Brand Name | Ortronics |
| Product Name | Faceplate |
| Packaged Quantity | 10 Pack |
| Product Type | Faceplate |
| Technical Information | |
| Number of Unloaded Sockets | 2 |
| Total Number of Sockets | 2 |
| Number of Gangs | 1 |
| Mount Type | Bracket Mount |
| Mount Type | Wall Mount |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | Gray |
| Product Color | Dark Gray |
| Height | 1.4" |
| Width | 2.1" |
| Depth | 0.7" |
| Miscellaneous | |
| Application/Usage | Commercial |
| Application/Usage | Workstation |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Country of Origin | Taiwan |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 5 Year |
WARNING:: The plastic used in cable products can expose you to lead and lead components,
chemicals known to the State of California to cause cancer, birth defects, or other reproductive harm.
For more information go to www.P65Warnings.ca.gov