
, PO and Wire.
| General Information | |
| Manufacturer | HPI SOURCING - NEW |
| Manufacturer Part Number | M06792-005 |
| Brand Name | HPI SOURCING - NEW |
| Product Name | Solid-State Drive 128GB M.2 2280 PCIe TL |
| Product Type | Solid State Drive |
| Technical Information | |
| Storage Capacity | 128 GB |
| Interfaces/Ports | |
| Drive Interface | PCI Express |
| Drive Interface Standard | PCI Express 3.0 x4 |
| Physical Characteristics | |
| Drive Type | Internal |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Width | 0.9" |
| Length | 3.1" |
| Miscellaneous | |
| Compatibility |
https://partsurfer.hp.com/?searchtext=M06792-005 |
| Device Supported | Notebook |
WARNING:: The plastic used in cable products can expose you to lead and lead components,
chemicals known to the State of California to cause cancer, birth defects, or other reproductive harm.
For more information go to www.P65Warnings.ca.gov