
, PO and Wire.
| General Information | |
| Manufacturer | Ubiquiti Inc. |
| Manufacturer Part Number | UACC-FM-17CM |
| Manufacturer Website Address | http://www.ui.com |
| Brand Name | Ubiquiti |
| Product Name | Floating Mount |
| Product Type | Wall Mount |
| Product Information | |
| Device Supported | Router |
| Features | Magnetic |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Product Material | Silicone rubber |
| Product Material | Polycarbonate |
| Form Factor | Wall Mountable |
| Height | 2" |
| Width | 5" |
| Depth | 4.50" |
| Weight (Approximate) | 4.41 oz |
| Miscellaneous | |
| Compatibility | Ubiquiti - UCG-Ultra, UCG-Max ,UXG-Max |
| Country of Origin | China |
WARNING:: The plastic used in cable products can expose you to lead and lead components,
chemicals known to the State of California to cause cancer, birth defects, or other reproductive harm.
For more information go to www.P65Warnings.ca.gov