
, PO and Wire.
The central panel is supplied blank, accompanied by graphic panel specifications suitable for printing at most print shops.
For the lighting kit, an opaque or translucent polycarbonate panel must be used (not included) to ensure visibility.
Full Graphic Panel Specifications:
Graphic Panel Printing Specifications:
| General Information | |
| Manufacturer | Compulocks Brands Inc. |
| Manufacturer Part Number | 140BLK01-US |
| Manufacturer Website Address | http://www.compulocks.com |
| Brand Name | MacLocks |
| Product Name | Tablet Floor Stand with Brandable Lightning Panel |
| Packaged Quantity | 1 |
| Product Type | Tablet PC Stand |
| Technical Information | |
| Display Orientation | Landscape/Portrait |
| Application/Usage | Retail Store |
| Application/Usage | Tablet |
| Application/Usage | Lobby |
| Application/Usage | Trade Show |
| Application/Usage | Public Space |
| Features | Sturdy |
| Features | Lockable |
| Features | Cable Management |
| Features | Tilt |
| Features | Key Lock |
| Physical Characteristics | |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Mounting Pattern | 75 x 75 |
| Mounting Pattern | 100 x 100 |
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Metal |
| Product Material | Polypropylene |
| Form Factor | Floor |
| Height | 3" |
| Width | 13" |
| Length | 42" |
| Weight (Approximate) | 22 lb |
| Miscellaneous | |
| Compatibility | 100mm x 100mm and 75mm x 75mm VESA Compatible Mount |
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 2 Year |
WARNING:: The plastic used in cable products can expose you to lead and lead components,
chemicals known to the State of California to cause cancer, birth defects, or other reproductive harm.
For more information go to www.P65Warnings.ca.gov