
, PO and Wire.
HS122DR-CC2450W3U Solid State Relay w/Heat Sink, SSR: w/Cover, Control: 4-32VDC, Load: 24-280 VAC 50A, 4 Pin Conn; HS: DIN Mt, 1.0 °C/W, Black Anodized AL, SPST-NO (1 Form A) x 2, Screw Terminal
| General Information | |
| Product | Heat Sinks |
| Mounting Style | DIN Rail |
| Heatsink Material | Aluminum |
| Fin Style | Vertical Fin |
| Thermal Resistance | - |
| Length | 90 mm |
| Width | 81 mm |
| Height | 80 mm |
| Designed for | SSR |
WARNING:: The plastic used in cable products can expose you to lead and lead components,
chemicals known to the State of California to cause cancer, birth defects, or other reproductive harm.
For more information go to www.P65Warnings.ca.gov