
, PO and Wire.
Designed for: Solid State Relay - SSR
Mounting Style: Panel
Heatsink Material: Aluminum
Fin Style: Vertical Fin
| General Information | |
| Product | Heat Sinks |
| Mounting Style | Panel |
| Heatsink Material | Aluminum |
| Fin Style | Vertical Fin |
| Thermal Resistance | 1.2 C/W |
| Length | 90 mm |
| Width | 81 mm |
| Height | 80 mm |
| Designed for | SSR |
WARNING:: The plastic used in cable products can expose you to lead and lead components,
chemicals known to the State of California to cause cancer, birth defects, or other reproductive harm.
For more information go to www.P65Warnings.ca.gov