
, PO and Wire.
COO: TH
ECCN: EAR99
Voltage Rating: 12 V
Power Rating: 55.2 W
Maximum Airflow: 90.99 CFM
Noise Level: 67 dB
| General Information | |
| Type | Centrifugal Blower |
| Size | 196 mm |
| Current Type | DC |
| Operating Supply Voltage | 12 V |
| Airflow | 90.99 CFM |
| Bearing Type | Ball |
| Noise | 67 dBA |
| Speed | 5300 RPM |
| Power Rating | 55.2 W |
| Frame Dimensions - mm | 195.15 mm x 33 mm x 106.6 mm |
| Housing Material | Plastic |
| Termination Style | Wire Leads |
| Series | SFB |
WARNING:: The plastic used in cable products can expose you to lead and lead components,
chemicals known to the State of California to cause cancer, birth defects, or other reproductive harm.
For more information go to www.P65Warnings.ca.gov