Special Note: Jan 13, 2017
Lead time 12 weeks

, PO and Wire.
| General Information | |
| Type | - |
| Size | 35 mm |
| Current Type | DC |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Airflow | 0.91 CFM |
| Bearing Type | Hypro |
| Noise | 20 dBA |
| Speed | 5500 RPM |
| Power Rating | 515 mW |
| Frame Dimensions - mm | 35 mm x 35 mm x 7 mm |
| Housing Material | Aluminum |
| Termination Style | Wire Leads |
| Series | AB3507 |
WARNING:: The plastic used in cable products can expose you to lead and lead components,
chemicals known to the State of California to cause cancer, birth defects, or other reproductive harm.
For more information go to www.P65Warnings.ca.gov