
, PO and Wire.
Product: Junction Boxes
Type: Hinged Cover
Material: Steel
Color: Gray
Length: 5 in
| General Information | |
| Product | Commercial Enclosures |
| Type | Junction Boxes |
| NEMA Rating | 3R, 4, 12, 13 |
| Outside Depth | 127 mm |
| Outside Height | 305 mm |
| Outside Width | 254 mm |
| Panel Width | 324 mm |
| Panel Height | 203 mm |
| Material | Steel |
| Color | Gray |
| Ventilation | Sealed |
WARNING:: The plastic used in cable products can expose you to lead and lead components,
chemicals known to the State of California to cause cancer, birth defects, or other reproductive harm.
For more information go to www.P65Warnings.ca.gov