
, PO and Wire.
Product: Junction Boxes
Type: Lift-Off Cover
Material: Steel
Color: Gray
Length: 6 in
Width: 8 in
Height: 10 in
| General Information | |
| Product | Junction Boxes |
| Type | - |
| NEMA Rating | 3R, 4, 12, 13 |
| Outside Depth | 10 in |
| Outside Height | 6 in |
| Outside Width | 8 in |
| Panel Width | - |
| Panel Height | - |
| Material | Steel |
| Color | Gray |
| Ventilation | - |
WARNING:: The plastic used in cable products can expose you to lead and lead components,
chemicals known to the State of California to cause cancer, birth defects, or other reproductive harm.
For more information go to www.P65Warnings.ca.gov