Special Note: Jan 05, 2020
NCNR; If you do not have loading facility, please contact our CST for special handling service.

, PO and Wire.
| General Information | |
| Product | Wall Mount Enclosures |
| Type | Single Door |
| NEMA Rating | 4, 12 |
| Outside Depth | 203 mm |
| Outside Height | 1219 mm |
| Outside Width | 762 mm |
| Panel Width | 716 mm |
| Panel Height | 1173 mm |
| Material | Steel |
| Color | Gray |
| Ventilation | Not Available |
WARNING:: The plastic used in cable products can expose you to lead and lead components,
chemicals known to the State of California to cause cancer, birth defects, or other reproductive harm.
For more information go to www.P65Warnings.ca.gov