
, PO and Wire.
Product: Junction Boxes
Type: Hinged Cover
Material: Fiberglass Polyester
Color: Gray
Width: 10.3 in
Height: 1.004 ft
IP Rating: IP66
NEMA Rating: 1, 2, 3, 4, 4X, 12, 13
Series: PJU
| General Information | |
| Product | Instrument Cases |
| Type | - |
| NEMA Rating | 1, 2, 3, 4, 4X, 12, 13 |
| Outside Depth | 12.05 in |
| Outside Height | 6.13 in |
| Outside Width | 10.27 in |
| Panel Width | - |
| Panel Height | - |
| Material | Fiberglass |
| Color | Gray |
| Ventilation | - |
WARNING:: The plastic used in cable products can expose you to lead and lead components,
chemicals known to the State of California to cause cancer, birth defects, or other reproductive harm.
For more information go to www.P65Warnings.ca.gov