
, PO and Wire.
Color: Gray
Features: Hardware And Accessories Are Available
Height: 7.04 in
Housing Color: Gray
IP Rating: IP65
| General Information | |
| Product | Industrial Enclosures |
| Type | Weather Resistant |
| NEMA Rating | 1, 2, 3, 3R, 4, 4X, 12, 13 |
| Outside Depth | 13 in |
| Outside Height | 7.042 in |
| Outside Width | 13.01 in |
| Panel Width | - |
| Panel Height | - |
| Material | Plastic (ABS) |
| Color | Gray |
| Ventilation | - |
WARNING:: The plastic used in cable products can expose you to lead and lead components,
chemicals known to the State of California to cause cancer, birth defects, or other reproductive harm.
For more information go to www.P65Warnings.ca.gov