
, PO and Wire.
Product: Junction Boxes
Type: Hinged Cover
Material: Steel
Color: Gray
Length: 8 in
Width: 12 in
| General Information | |
| Product | Commercial Enclosures |
| Type | Junction Boxes |
| NEMA Rating | 4, 12, 13 |
| Outside Depth | 203 mm |
| Outside Height | 356 mm |
| Outside Width | 305 mm |
| Panel Width | 375 mm |
| Panel Height | 254 mm |
| Material | Steel |
| Color | Gray |
| Ventilation | Sealed |
WARNING:: The plastic used in cable products can expose you to lead and lead components,
chemicals known to the State of California to cause cancer, birth defects, or other reproductive harm.
For more information go to www.P65Warnings.ca.gov