Special Note: Apr 24, 2020
NCNR; 6 weeks extra handling time: ARO
If you do not have loading facility, please contact our CST for special handling service.

, PO and Wire.
| General Information | |
| Product | Wall Mount Enclosures |
| Type | Double Doors |
| NEMA Rating | 12 |
| Outside Depth | 305 mm |
| Outside Height | 914 mm |
| Outside Width | 1067 mm |
| Panel Width | 991 mm |
| Panel Height | 838 mm |
| Material | Steel |
| Color | Gray |
| Ventilation | Not Available |
WARNING:: The plastic used in cable products can expose you to lead and lead components,
chemicals known to the State of California to cause cancer, birth defects, or other reproductive harm.
For more information go to www.P65Warnings.ca.gov