
, PO and Wire.
Color: Unfinished
Height: 1.44 in
Housing Color: Unfinished
IP Rating: IP66
Length: 4.73 in
Material: Diecast Aluminum
NEMA Rating: 1, 2, 4, 4X, 12, 13
Product: Wall Mount Enclosures
Product Type: Electrical Enclosures
Series: CN
| General Information | |
| Product | Electrical Boxes |
| Type | - |
| NEMA Rating | 1, 2, 4, 4X, 12, 13 |
| Outside Depth | 4.73 in |
| Outside Height | 1.44 in |
| Outside Width | 3.95 in |
| Panel Width | - |
| Panel Height | - |
| Material | Aluminum |
| Color | Unfinished |
| Ventilation | - |
WARNING:: The plastic used in cable products can expose you to lead and lead components,
chemicals known to the State of California to cause cancer, birth defects, or other reproductive harm.
For more information go to www.P65Warnings.ca.gov