
, PO and Wire.
Material: Steel
Color: Gray
| General Information | |
| Product | Commercial Enclosures |
| Type | Junction Boxes |
| NEMA Rating | 1 |
| Outside Depth | 102 mm |
| Outside Height | 254 mm |
| Outside Width | 203 mm |
| Panel Width | - |
| Panel Height | - |
| Material | Steel |
| Color | Gray |
| Ventilation | Sealed |
WARNING:: The plastic used in cable products can expose you to lead and lead components,
chemicals known to the State of California to cause cancer, birth defects, or other reproductive harm.
For more information go to www.P65Warnings.ca.gov