Special Note: Oct 27, 2015
MOQ=150

, PO and Wire.
| General Information | |
| Output Device | Open Collector, Inverter |
| Slot Width | 3.18 mm |
| Aperture Width | 0.254 mm |
| Forward Current | 40 mA |
| Maximum Operating Temperature | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Series | - |
| Packaging | Bulk |
WARNING:: The plastic used in cable products can expose you to lead and lead components,
chemicals known to the State of California to cause cancer, birth defects, or other reproductive harm.
For more information go to www.P65Warnings.ca.gov