Special Note: Jan 05, 2020
NCNR; If you do not have loading facility, please contact our CST for special handling service.

, PO and Wire.
| General Information | |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Manufacturer Part Number | ACFS76098 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
| Product Line | Uniflair |
| Product Name | Uniflair Floorstand 610mm (24in) - Frame 7 |
| Product Type | Air Cooler Stand |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Floor Stand |
| Height | 24" |
| Width | 101.26" |
| Depth | 33.66" |
| Weight (Approximate) | 126 lb |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Environmental Compliance | Registration, Evaluation, Authorization and Restriction of Chemicals (REACH) |
WARNING:: The plastic used in cable products can expose you to lead and lead components,
chemicals known to the State of California to cause cancer, birth defects, or other reproductive harm.
For more information go to www.P65Warnings.ca.gov