
, PO and Wire.
The PAC735 provides secure storage for rack mount equipment, PCs, codecs and other large AV equipment.
| General Information | |
| Manufacturer | Legrand Group |
| Manufacturer Part Number | PAC735B |
| Manufacturer Website Address | http://www.legrand.us |
| Brand Name | Chief |
| Product Model | PAC735B |
| Product Name | Secure Storage Cabinet |
| Product Type | Rack Cabinet |
| Technical Information | |
| Application/Usage | A/V Equipment |
| Physical Characteristics | |
| Product Color | Black Powder Coat |
| Maximum Weight Capacity | 40 lb |
| Height | 10.1" |
| Width | 25" |
| Depth | 22" |
| Rack Height | 4U |
| Rack Width | 19" |
| Miscellaneous | |
| Country of Origin | United States |
WARNING:: The plastic used in cable products can expose you to lead and lead components,
chemicals known to the State of California to cause cancer, birth defects, or other reproductive harm.
For more information go to www.P65Warnings.ca.gov