
, PO and Wire.
Product: Transformers
Primary Voltage Rating: 115 VAC
Secondary Voltage Rating: 250 VAC CT
Power Rating: 40 VA
Secondary Current Rating: 115 mA
Mounting Style: Chassis
Primary Winding: Single Primary Winding
Secondary Winding: Dual Secondary Winding
Length: 63.5 mm
Width: 55.62 mm
Height: 66.8 mm
| General Information | |
| Product Type | Isolation Transformers |
| Power Rating | 40 VA |
| Primary Voltage Rating | 115 V |
| Secondary Voltage Rating | 250 V |
| Secondary Current Rating | - |
| Mounting Style | Chassis |
| Primary Winding | - |
| Secondary Winding | - |
| Length | 2.19 in |
| Width | 2.5 in |
| Height | 2.63 in |
| Outside Diameter | - |
WARNING:: The plastic used in cable products can expose you to lead and lead components,
chemicals known to the State of California to cause cancer, birth defects, or other reproductive harm.
For more information go to www.P65Warnings.ca.gov