
, PO and Wire.
Voltage - Primary: 115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load): Parallel 12V, Series 24V
Current - Output (Max): Parallel 420mA, Series 210mA
Mounting Type: Through Hole
Termination Style: PC Pin
| General Information | |
| Product Type | World Series Transformers |
| Power Rating | - |
| Primary Voltage Rating | - |
| Secondary Voltage Rating | - |
| Secondary Current Rating | - |
| Mounting Style | - |
| Primary Winding | Dual Primary Winding |
| Secondary Winding | Dual Secondary Winding |
| Length | 1.31 in |
| Width | 1.63 in |
| Height | 1.38 in |
| Outside Diameter | - |
WARNING:: The plastic used in cable products can expose you to lead and lead components,
chemicals known to the State of California to cause cancer, birth defects, or other reproductive harm.
For more information go to www.P65Warnings.ca.gov