
, PO and Wire.
Product Type Switching Supplies
Open Frame/Enclosed Enclosed
Output Power Rating 76 W
Input Voltage 115 VAC to 230 VAC
Number of Outputs 1 Output
Output Voltage-Channel 1 48 V
Output Current-Channel 1 1.6 A
Commercial/Medical Commercial
| General Information | |
| Product Type | Switching Supplies |
| Open Frame/Enclosed | Enclosed |
| Output Power Rating | 76 W |
| Input Voltage | 115 VAC to 230 VAC |
| Number of Outputs | 1 Output |
| Output Voltage-Channel 1 | 48 V |
| Output Current-Channel 1 | 1.6 A |
| Commercial/Medical | Commercial |
| Output Voltage-Channel 2 | - |
| Output Current-Channel 2 | - |
| Mounting Style | Chassis |
| Length | 5.1 in |
| Width | 3.8 in |
| Height | 1.5 in |
WARNING:: The plastic used in cable products can expose you to lead and lead components,
chemicals known to the State of California to cause cancer, birth defects, or other reproductive harm.
For more information go to www.P65Warnings.ca.gov