
, PO and Wire.
Country of Origin: CA
Maximum Operating Temperature: + 130 C
Minimum Operating Temperature: 0 C
| General Information | |
| Product Type | Power Transformers |
| Power Rating | - |
| Primary Voltage Rating | 115 V |
| Secondary Voltage Rating | 8.5 V |
| Secondary Current Rating | - |
| Mounting Style | Chassis |
| Primary Winding | Single Primary Winding |
| Secondary Winding | Single Secondary Winding |
| Length | 82.6 mm |
| Width | 41.4 mm |
| Height | 42.9 mm |
| Outside Diameter | - |
WARNING:: The plastic used in cable products can expose you to lead and lead components,
chemicals known to the State of California to cause cancer, birth defects, or other reproductive harm.
For more information go to www.P65Warnings.ca.gov