
, PO and Wire.
Primary Voltage Rating: 115 VAC
Secondary Voltage Rating: 17 V
Power Rating: 4.5 VA
Mounting Style: Through Hole
| General Information | |
| Product Type | Quick Pack Transformers |
| Power Rating | 4.5 VA |
| Primary Voltage Rating | 115 V |
| Secondary Voltage Rating | 17 V |
| Secondary Current Rating | - |
| Mounting Style | Chassis |
| Primary Winding | - |
| Secondary Winding | - |
| Length | 60.33 mm |
| Width | 31.43 mm |
| Height | 36.49 mm |
| Outside Diameter | - |
WARNING:: The plastic used in cable products can expose you to lead and lead components,
chemicals known to the State of California to cause cancer, birth defects, or other reproductive harm.
For more information go to www.P65Warnings.ca.gov