
, PO and Wire.
Primary Voltage Rating: 115 VAC
Power Rating: 30 VA
Mounting Style: Chassis
Primary Winding: Single Primary Winding
| General Information | |
| Product Type | Power Transformers |
| Power Rating | 30 VA |
| Primary Voltage Rating | - |
| Secondary Voltage Rating | - |
| Secondary Current Rating | - |
| Mounting Style | Mounting Foot |
| Primary Winding | - |
| Secondary Winding | - |
| Length | 3.25 in |
| Width | 1.687 in |
| Height | 1.937 in |
| Outside Diameter | - |
WARNING:: The plastic used in cable products can expose you to lead and lead components,
chemicals known to the State of California to cause cancer, birth defects, or other reproductive harm.
For more information go to www.P65Warnings.ca.gov