
, PO and Wire.
Primary Voltage Rating: 115 VAC
Secondary Voltage Rating: 650 VAC CT
Mounting Style: Chassis
Secondary Current Rating: 81 mA
Primary Winding: Single Primary Winding
Secondary Winding: Triple Secondary Winding
| General Information | |
| Product Type | Power Transformers |
| Power Rating | - |
| Primary Voltage Rating | 120 V |
| Secondary Voltage Rating | 650 V |
| Secondary Current Rating | - |
| Mounting Style | Mounting Foot |
| Primary Winding | - |
| Secondary Winding | - |
| Length | 3 in |
| Width | 2.5 in |
| Height | 2.817 in |
| Outside Diameter | - |
WARNING:: The plastic used in cable products can expose you to lead and lead components,
chemicals known to the State of California to cause cancer, birth defects, or other reproductive harm.
For more information go to www.P65Warnings.ca.gov