
, PO and Wire.
Region: Universal
Type: AC Power Extension Cord w/Lock
Receptacle: IEC-320-C13, Locking
Plug: IEC-320-C14
Cable Length: 1.5 m
Current Rating: 10 A
Voltage Rating: 250 V
Jacket Color: Black
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Product Type: AC Power Cords
| General Information | |
| Conductor Color Coding | - |
| Current Rating | 10 A |
| Jacket Color | Black |
| Length | 1.5 m |
| Plug | C14 |
| Power Rating | - |
| Receptacle | - |
| Shielding | - |
| Voltage Rating | 250 V |
| Wire Gauge - AWG | - |
WARNING:: The plastic used in cable products can expose you to lead and lead components,
chemicals known to the State of California to cause cancer, birth defects, or other reproductive harm.
For more information go to www.P65Warnings.ca.gov