
, PO and Wire.
Primary Voltage Rating: 115 VAC, 230 VAC
Secondary Voltage Rating: 56 V CT/28 V
Power Rating: 12 VA
Secondary Current Rating: 220 mA/440 mA
Primary Winding: Dual Primary Winding
Secondary Winding: Dual Secondary Winding
| General Information | |
| Product Type | Class 2 Transformers |
| Power Rating | 12 VA |
| Primary Voltage Rating | 230 VCT/115 V |
| Secondary Voltage Rating | 56 V CT/28 V |
| Secondary Current Rating | 0.22 A/0.44 A |
| Mounting Style | Through Hole |
| Primary Winding | Dual Primary Winding |
| Secondary Winding | Dual Secondary Winding |
| Length | 1.875 in |
| Width | 1.562 in |
| Height | 1.437 in |
| Outside Diameter | - |
WARNING:: The plastic used in cable products can expose you to lead and lead components,
chemicals known to the State of California to cause cancer, birth defects, or other reproductive harm.
For more information go to www.P65Warnings.ca.gov