
, PO and Wire.
Power Rating: 40 VA
Primary Voltage Rating: 120 V
Secondary Voltage Rating: 12 V
Secondary Current Rating: 3.34 A
Mounting Style: Bracket Mount
Primary Winding: Single Primary Winding
Secondary Winding: Single Secondary Winding
| General Information | |
| Power Rating | 40 VA |
| Primary Voltage Rating | 120 V |
| Secondary Voltage Rating | 12 V |
| Secondary Current Rating | 3.34 A |
| Mounting Style | Bracket |
| Primary Winding | Single Primary Winding |
| Secondary Winding | Single Secondary Winding |
| Length | 2.6 in |
| Width | 2.22 in |
| Height | 2.34 in |
WARNING:: The plastic used in cable products can expose you to lead and lead components,
chemicals known to the State of California to cause cancer, birth defects, or other reproductive harm.
For more information go to www.P65Warnings.ca.gov