
, PO and Wire.
Laminated Core 100VA Power Transformer Primary Secondary Chassis Mount
| General Information | |
| Power Rating | 100 VA |
| Primary Voltage Rating | 240 V/415 V/480 V |
| Secondary Voltage Rating | 120 V/240 V |
| Secondary Current Rating | - |
| Mounting Style | Bracket |
| Primary Winding | Single Primary Winding |
| Secondary Winding | Dual Secondary Winding |
| Length | 3.89 in |
| Width | 4.5 in |
| Height | 4.48 in |
WARNING:: The plastic used in cable products can expose you to lead and lead components,
chemicals known to the State of California to cause cancer, birth defects, or other reproductive harm.
For more information go to www.P65Warnings.ca.gov