
, PO and Wire.
Primary Voltage Rating: 115 VAC, 230 VAC
Secondary Voltage Rating: 24 V to 48 V
Power Rating: 160 VA
Secondary Current Rating: 3.33 A/6.66 A
Mounting Style: Chassis
| General Information | |
| Product Type | Toroidal Power Transformers |
| Power Rating | 160 VA |
| Primary Voltage Rating | 115 V to 230 V |
| Secondary Voltage Rating | 24 V to 48 V |
| Secondary Current Rating | - |
| Mounting Style | - |
| Primary Winding | Dual Primary Winding |
| Secondary Winding | Dual Secondary Winding |
| Length | - |
| Width | - |
| Height | 48 mm |
| Outside Diameter | 103 mm |
WARNING:: The plastic used in cable products can expose you to lead and lead components,
chemicals known to the State of California to cause cancer, birth defects, or other reproductive harm.
For more information go to www.P65Warnings.ca.gov