
, PO and Wire.
Primary Voltage Rating: 100 VAC to 240 VAC
Secondary Voltage Rating: 550 VAC CT
Power Rating: 141 VA
| General Information | |
| Product Type | - |
| Power Rating | 142 VA |
| Primary Voltage Rating | 115 V |
| Secondary Voltage Rating | 275 V |
| Secondary Current Rating | - |
| Mounting Style | Chassis |
| Primary Winding | - |
| Secondary Winding | - |
| Length | 79.5 mm |
| Width | 108 mm |
| Height | 96.8 mm |
| Outside Diameter | - |
WARNING:: The plastic used in cable products can expose you to lead and lead components,
chemicals known to the State of California to cause cancer, birth defects, or other reproductive harm.
For more information go to www.P65Warnings.ca.gov