
, PO and Wire.
Primary Voltage Rating: 230 VAC
Secondary Voltage Rating: 24 V
Power Rating: 130 VA
| General Information | |
| Product Type | World Series Transformers |
| Power Rating | 130 VA |
| Primary Voltage Rating | 230 VAC |
| Secondary Voltage Rating | 24 V |
| Secondary Current Rating | - |
| Mounting Style | Chassis |
| Primary Winding | Dual Primary Winding |
| Secondary Winding | Dual Secondary Winding |
| Length | 2.6875 in |
| Width | 2.8125 in |
| Height | 3.375 in |
| Outside Diameter | - |
WARNING:: The plastic used in cable products can expose you to lead and lead components,
chemicals known to the State of California to cause cancer, birth defects, or other reproductive harm.
For more information go to www.P65Warnings.ca.gov