
, PO and Wire.
Primary Voltage Rating: 115 VAC
Secondary Voltage Rating: 24 V CT
Power Rating: 100 VA
Secondary Current Rating: 4 A
| General Information | |
| Product Type | Power Transformers |
| Power Rating | 100 VA |
| Primary Voltage Rating | - |
| Secondary Voltage Rating | - |
| Secondary Current Rating | - |
| Mounting Style | Mounting Foot |
| Primary Winding | - |
| Secondary Winding | - |
| Length | 4.031 in |
| Width | 2.25 in |
| Height | 2.562 in |
| Outside Diameter | - |
WARNING:: The plastic used in cable products can expose you to lead and lead components,
chemicals known to the State of California to cause cancer, birth defects, or other reproductive harm.
For more information go to www.P65Warnings.ca.gov