
, PO and Wire.
Mounting Style: Through Hole
Primary Voltage Rating: 750 V
Rise time: 0.4 to 4 µs
| General Information | |
| Turn Ratio | - |
| Inductance | - |
| Voltage Time - Et | - |
| Primary Resistance | - |
| Mounting Style | Through Hole |
| Length | 17.6 mm |
| Width | 16.7 mm |
| Height | 11.3 mm |
WARNING:: The plastic used in cable products can expose you to lead and lead components,
chemicals known to the State of California to cause cancer, birth defects, or other reproductive harm.
For more information go to www.P65Warnings.ca.gov