
, PO and Wire.
Product: Transformers
Primary Voltage Rating: 115 VAC
Secondary Voltage Rating: 660 VAC CT
Secondary Current Rating: 276 mA
Mounting Style: Chassis
Primary Winding: Single Primary Winding
| General Information | |
| Product Type | Power Transformers |
| Power Rating | - |
| Primary Voltage Rating | 120 V |
| Secondary Voltage Rating | 660 V |
| Secondary Current Rating | - |
| Mounting Style | Mounting Foot |
| Primary Winding | - |
| Secondary Winding | - |
| Length | 4.063 in |
| Width | 3.438 in |
| Height | 4.125 in |
| Outside Diameter | - |
WARNING:: The plastic used in cable products can expose you to lead and lead components,
chemicals known to the State of California to cause cancer, birth defects, or other reproductive harm.
For more information go to www.P65Warnings.ca.gov