
, PO and Wire.
Power Rating: 12 VA
Primary Voltage Rating: 115 VAC
Secondary Voltage Rating: 16 VAC
Mounting Style: Chassis
Secondary Current Rating: 750 mA
Primary Winding: Single Primary Winding
Secondary Winding: Single Secondary Winding
| General Information | |
| Product Type | Class 2 Transformers |
| Power Rating | 12 VA |
| Primary Voltage Rating | - |
| Secondary Voltage Rating | - |
| Secondary Current Rating | - |
| Mounting Style | Mounting Foot |
| Primary Winding | - |
| Secondary Winding | - |
| Length | 1.98 in |
| Width | 2.22 in |
| Height | 2.33 in |
| Outside Diameter | - |
WARNING:: The plastic used in cable products can expose you to lead and lead components,
chemicals known to the State of California to cause cancer, birth defects, or other reproductive harm.
For more information go to www.P65Warnings.ca.gov